Pytania

  •  Czy preparat jest dopuszczony do sprzedaży w Polsce?TOPNATUR blonnik dla dzieci

    Tak. Błonnik dla dzieci firmy ASP przeszedł pomyślnie procedurę tzw. Powiadomienia o pierwszym wprowadzeniu do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego w Głównym Inspektoracie Sanitarnym w Warszawie, zgodnie z art.29 ust. 1 Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. Nr 171, poz.1225. Ponadto Błonnika dla dzieci posiada pozytywną opinię polskiej placówki naukowej (informacja na opakowaniu preparatu)

  •  Na jak długo wystarcza 1 opakowanie preparatu?      TOPNATUR blonnik dla dzieci

    1 opakowanie to 100 g i przy maksymalnym dawkowaniu 2 miarek dziennie wystarczy na 10 dni.

  •  Jak długo trwa kuracja preparatem. Ile opakowań będę potrzebowała?

    To kwestia indywidualna. Czas podawania preparatu zależy od tego jak długo zaparcia trwały, ale także od diety dziecka, podaży płynów. Jeśli masz wątpliwości napisz- w pomożemy zweryfikować dietę maluszka i ustalić dawkowanie preparatu

  •  Ile preparatu w miarce to 5 gram?

    1 pełna, płaska miarka to 5 gram preparatu. Maksymalna dzienna dawka dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia to dwie pełne płaskie miarki czyli łącznie 10 gram preparatu.

  •  Czy dawki preparatu można dzielić?

    Tak. Preparat możesz podawać np. 4 razy dziennie po połowie miarki. Dzieciom, szczególnie tym które mają zmniejszy apetyt lub mniej jednorazowo wypijają płynów łatwiej jest podać preparat w mniejszych porcjach. Dzieląc dawki mamy pewność, że dziecko przyjmie całość zalecanej dziennej dawki.

  • W czym mogę podawać preparat?

    Preparat możesz podać w każdym płynie – soczku, herbatce, wodzie z miodem i cytryną, kompocie, mleku, actimelu itp. Preparat możesz podać także w jedzeniu: zupie, jogurcie, kaszce mlecznej, startych owocach zachowując zalecane proporcje. Optymalnie jest podawanie preparatu rozpuszczonego w piciu- im więcej dziecko wypija płynów tym działanie preparatu jest szybsze.

  • Czy muszę podawać preparat 20 minut przed posiłkiem?

    Nie. To tylko sugestia. Preparat można podawać w posiłku (w zupie, mleczku, w startych owocach jako deser), po lub przed posiłkiem w optymalnym dla dziecka czasie.

  • Czy mogę dodać więcej wody do rozpuszczenia preparatu?

    Tak. Rozpuszczając np. połowę miarki preparatu w 100 ml soczku, mleka czy herbatki nie musisz dodatkowo dopajać dziecka, bo Twój maluszek otrzymuje całą zalecana ilość płynu.