Błonnik dla dzieci

Co to jest Błonnik dla dzieci ?

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii został opracowany specjalnie dla dzieci, które ukończyły 1 rok życia i starszych.

Stosowanie Błonnika dla dzieci zalecane jest w przypadkach zaparć i zaparć nawykowych. Wskazany jest także w trakcie przyjmowania antybiotyków (patrz: Sposób podawania).

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii zawiera trzy ważne elementy:

 • błonnik Dla przyspieszenia pasażu jelitowego zastosowano mieszankę rozpuszczalnego błonnika owsianego. Mieszanka ta jest naturalnie lepka, ale w połączeniu z wodą nie zwiększa znacznie swojej objętości co w istotny sposób ułatwia jej podawanie. Jest bardzo łagodna, nie drażni jelit, nie powoduje wzdęć i zawiera najwartościowszy składnik owsa: beta-glukan.
 • żywe kultury bakterii Produkt zawiera 7 różnych szczepów żywych kultur bakterii w tym z grupy bakterii probiotycznych Lactobacillus i Bifidobacterium.
 • inulinę (prebiotyk) Występuje w znacznych ilościach w wielu warzywach; zwykle pozyskiwana jest z korzenia cykorii. Stanowi pożywkę dla przyjaznych szczepów bifidobakterii. Jest także źródłem naturalnego błonnika.

 

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii nie zawiera fitatów utrudniających wchłanianie wapnia. Wyprodukowany jest ze składników niemodyfikowanych genetycznie.

 • Zawiera śladowe ilości produktów sojowych i mlecznych.
 • Nadaje się dla osób nietolerujących laktozy.
 • Produkt dehydratowany w postaci sypkiej.
 • Produkt nie zastępuje urozmaiconego odżywiania.
 • Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
 • Przechowywać w suchym miejscu. Po otwarciu zawsze szczelnie zamykać opakowanie.
 • Waga 100 g.
 • Dopuszczalna różnica wagi 5 %.

Skład

beta glukan z owsa, inulina (prebiotyk), guma arabska, guma ksantanowa, guma guarowa, żywe kultury bakterii: Bifidokacterium breve, Bifidobacterium infantis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus

Zawartość aktywnych składników w dawce (g):

5g
Beta glukan z owsa (6,6%) 0,32
inulina (28,0%) 1,40
żywe kultury bakterii (0,2%) 0,01

Wartość odżywcza, zawartość żywych kultur bakterii:

5g 100g
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 45/11 904/222
Błonnik (g) 3,6 72,0
Białka (g) 0,35 7,0
Sacharydy (g) 0,45 9,0
Tłuszcze (g) 0,075 1,5
w tym nasycone(g) 0,01 0,2
Sód (g) 0,02 0,04
Żywe kultury bakterii
(ubytek w ciągu miesiąca1-2%)
150 milionów 3 miliardy

 

Sposób podawania

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii można podawać o każdej porze dnia. Wskazane jest podawanie około 20 minut przed posiłkiem. Przed podaniem należy się upewnić, czy proszek jest dobrze wymieszany. Podczas kuracji antybiotykowej podawać na 1 godzinę przed lub 3 godziny po przyjęciu antybiotyku. Do opakowania dołączono miarkę. 1 miarka = 5g

Dawkowanie:

 • Dzieci od ukończonego 12 miesiąca życia 5g (1 miarka) 1-2 x dziennie. 1 miarkę rozpuścić w 100 ml płynu i podać dziecku

WAŻNE: w celu uzupełnienia płynów dzieciom od 12 miesiąca życia po przyjęciu zaleconej jednorazowej dawki należy podać dodatkowo 100 ml wody lub soku owocowego. Uzupełnienie płynów jest istotną częścią dawkowania.

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii można również podawać w mleku, zupach warzywnych, jogurcie, kaszkach w objętości nie mniejszej niż zalecana. Temperatura płynów nie powinna przekraczać 37°C.

Błonnik dla dzieci + żywe kultury bakterii w zaleconym dawkowaniu można podawać codziennie. W przypadku przewlekłych zaparć zaleca się systematyczne podawanie nie krótsze niż 4-6 tygodni.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej.