Pierwszy dzień w szkole, przedszkolu…

Drogie Mamy,
zbliżający się koniec wakacji i rozpoczynający się nowy rok szkolny i przedszkolny to spore zmiany w życiu Waszych dzieci. Zmiana otoczenia, nowe miejsce i osoby mogą powodować u dziecka stres i niestety sprzyjają powstawaniu zaparć.
Dzieci, które wcześniej borykały się z problemem zaparć czy zaparć nawykowych są szczególnie wyczulone na kwestie związane z „obcymi”  toaletami, łazienkami.

Zwiedzając nową szkołę czy przedszkole nie zapomnijcie o tym ważnym dla dziecka miejscu. Pokażcie swojemu Maluszkowi drogę z jego klasy do łazienki. Będzie to także świetna okazja do skontrolowania tego miejsca czujnym okiem mamy: czy w toalecie znajduje się papier toaletowy, czy jest czysto, czy w łazience znajduje się mydło i ręczniki jednorazowe, czy w kranie jest ciepła woda?.
Jednak najważniejszą dla waszych Maluszków będzie kwestia intymności. Dlatego warto sprawdzić czy drzwi toalety można zamknąć.

Toaleta idealnaCzęsto ta kwestia stanowi to tym, czy dziecko skorzysta ze szkolnej (czy przedszkolnej) toalety. Dlatego warto wyjaśnić kwestię potrzeby intymności w toalecie wychowawczyni czy nauczycielce dziecka i zadbać o to by brak intymności w toalecie nie stał się powodem niekorzystania z toalety i narastania problemu zaparć.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes